Wellbinary
DEIB – od różnorodności do jedności
Jak dbać o potrzeby pracowników? Jak wprowadzić inkluzywność do swojej organizacji? Co jej służy, a co działa na niekorzyść? Czym są DEI i DEIB? O czym warto pamiętać, otwierając się na inkluzywność? Na pewno warto ją najpierw dobrze zdefiniować. Webinar pomoże zrozumieć, jak różnorodne potrzeby psychologiczne wpływają na pracę zespołu oraz jak tworzyć inkluzywne środowisko pracy, które respektuje indywidualne różnice. Dowiesz się, jak rozpoznać i efektywnie zarządzać potrzebami pracowników, unikać jednolitych rozwiązań oraz budować zespół oparty na szacunku i współpracy, który lepiej wykorzysta potencjał każdego członka zespołu. Webinar jest wstępem do 4-tygodniowego kursu pt. Firma przyjazna pracownikom. Diversity, Equity, Inclusion, Belonging - wartości DEIB w kulturze organizacji”.
O prowadzącej:
Hanna Wąż, trenerka biznesu, coach i konsultantka ds. kryzysowych, wspierająca osoby indywidualne, zespoły i organizacje w ponad 20 krajach na całym świecie. Specjalizuje się w rozwijaniu szeroko pojętej właściwej komunikacji w organizacjach i zespołach. Prowadzi wykłady, warsztaty i szkolenia z zarządzania różnorodnością, prowadzenia trudnych rozmów, zarządzania sytuacjami kryzysowymi oraz zarządzania pracownikami w kryzysie, z szerokiej perspektywy łączącej efektywność i produktywność z bezpieczeństwem psychicznym zespołu.
Na śmierć zapomniane umieranie – dlaczego i jak rozmawiać o stracie
Na śmierć zapomniane umieranie – dlaczego i jak rozmawiać o stracie
Często zamiast podjąć temat umierania, chowamy i zamykamy go na klucz w najniższej szufladzie. Kamil Czajkowski przekona nas, że nie warto tego robić, bo te głęboko zakopane emocje w końcu i tak się wydostaną, a kiedy to nastąpi, możemy sobie z tym po prostu nie poradzić. Podczas webinarium usłyszymy o tym, jak mówić o śmierci bez banalizacji i dramatyzowania oraz jak wspierać osoby w żałobie i być z nimi w tych trudnych momentach.
O prowadzącym:
Kamil Czajkowski - psycholog, trener biznesu, coach Szczęśliwy człowiek, studiował filozofię i psychologię ze specjalizacją kliniczną. Zdobywał praktykę w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz Ośrodku Pomocy Ofiarom Przemocy. Jest menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem, od lat prowadzi praktykę psychologiczną jako psycholog i trener biznesu oraz doradca, jest certyfikowanym coachem ICF. Ukończył studia podyplomowe MBA w Wyższej Szkole Bankowej, a obecnie pracuje nad doktoratem na Uniwersytecie Gdańskim. Jest nauczycielem akademickim prowadząc zajęcia z zakresu psychologii marketingu, sprzedaży, obsługi klienta oraz kompetencji menedżerskich, przywództwa i motywacji. Spełniony mąż i ojciec, z zamiłowania muzyk grającym na gitarze i pianinie.
Kiedy zdjąć nogę z gazu i wrzucić na luz? O trudnej sztuce odpoczywania.
Problemy z motywacją? Założę się, że pierwszym skojarzeniem jest lenistwo lub brak zapału do pracy. I są to jak najbardziej dobre skojarzenia. Ale jak w takim razie nazwać bezustanne wywieranie presji na siebie, nieumiejętność odpuszczenia lub permanentne wyrzuty sumienia przy próbach odpoczynku? Tak, to też jest problem z motywacją… tyle że od drugiej strony. Być może brzmi to paradoksalnie, ale brak umiejętności zatrzymania się lub odpoczynku też jest formą problemu z motywacją. Początek wakacji to doskonały moment, aby podyskutować o odpoczynku. Podczas webinaru przyjrzymy się motywacji z nieco przewrotnej i mniej popularnej strony – motywacji do odpuszczania oraz wygaszania swojej motywacji. Omówimy również motywację z szerszej perspektywy pod kątem tzw. hustle culture, czyli „kultu zapierniczu”, narracji uznającej za dobre, wręcz moralnie pożądane, aby cały czas przeć do przodu i osiągać kolejne cele. Bo przecież, kiedy ty odpoczywasz, twoja konkurencja przejmuje rynek. Z drugiej strony przedyskutujemy i zabezpieczymy się przed „pułapkami” narracji slow life, która może nas wpędzić w wyrzuty sumienia, że robimy za dużo.
O prowadzącym:
Stanisław Borawski: Psycholog biznesu, job coach, współzałożyciel firmy IT, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie SWPS. Funkcjonuje na styku nauki, biznesu i zabawy. Specjalizuje się w psychologii motywacji, psychologii dobrostanu oraz sztuce storytellingu. Uczy jak przy pomocy odkryć nauki żyć lepiej i działać skuteczniej. Wychodzi z założenia, że ważna jest wiedza oraz umiejętności. Dba o to, aby przekazywane treści miały solidne naukowe podstawy. Twórca Kart Akcji Życiowych – narzędzia opartego na gamifikacji, które pomaga w motywowaniu się i podejmowaniu decyzji co robić. W wolnym czasie czyta książki i chodzi na długie spacery.